Sıkça Sorulan Sorular

1. Adil Birikim Sisteminin amacı nedir?

Adil Birikim Sistemi, geleneklerimizde de olan eş, dost, akraba ile "gün yapma" uygulamasıyla toplu para elde edebilme şansını daha büyük kitlelere ulaştırarak daha yüksek meblağda birikimlerin elde edilmesini sağlamaktır.

2. Adil Birikim Sistemi güvenli midir?

Elbette güvenlidir. Adil Birikim Sistemi şeffaf bir yapıya sahiptir, yaptığınız birikimleri sürekli takip edebilir, istediğiniz zaman sistemden ayrılabilirsiniz. Sisteme üyelik kaydında da büyük hassasiyet gösterilmektedir.

3. Adil Birikim Sistemi'ne girdikten sonra takitleri ödeyemezsem ne olur?

Eğer henüz toplu birikiminizi teslim almamışsanız ve geçici bir sıkıntı söz konusu ise aynı Ortak Birikim için toplamda 3 ay'ı geçmemek şartıyla taksitleri dondurmanızı öneririz. Bu durumda Toplu Birikim teslim alma süreniz de aynı oranda ötelenecektir. Daha fazla süreceğine inanıyorsanız Ortak Birikim'den çıkıp İşletme Ücreti hariç kalan kısmı iade alabilirsiniz. Toplu birikiminizi teslim aldıktan sonra taksit ödeyememe durumunda 1 ay erteleme yapılabilir, bunun dışındaki talepler iyi niyetli kabul edilemez, diğer hak sahiplerinin hakkını korumak adına sözleşme kuralları işletilir.

4. İşletme Ücreti ne kadardır ve nasıl tahsil edilir?

İşletme ücreti dahil olduğunuz Ortak Birikim'in 2 taksitine denk gelmektedir. Toplu Birikiminiz size teslim edilirken bu ücret düşülecektir. Eğer Ortak Birikim'den 22. aydan önce ayrılacak olursanız 1 taksit tutarı, daha sonra ayrılacak olursanız tam tutarı iade ücretinden düşülecektir.

5. Adil Birikim Sistemine üye olmanın şartları nelerdir?

Adil Birikim Sistemi ön üyelik ve tam üyelik şeklinde iki aşamalı üyelik sistemine sahiptir. www.adilbirikim.com adresi üzerinden ön üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra eğer Ortak Birikim'e girmek isterseniz tam üyelik için gerekli bilgi-belgeler tarafınızdan talep edilir ve tüm tarafların hakkını korumak için size bir sözleşme ulaştırılır. Memuriyet süresinin bitmesine en az 4 yıl kalmış olması gerekmektedir*.

6. Emekli olmama 4 yıldan az kaldıysa Ortak Birikim'e girebilir miyim?

Emekliliği için 4 yıldan az kalanların gireceleri Ortak Birikim'e 4 yıldan az kalan fark süresi kadar ön peşinat yatırması talep edilir. Örneğin, emeklilik için 2 yılı kalmış bir üyemiz, 5/42 Ortak Birikim'ine girmek istiyorsa Miktar*Ay (5*24=120gr Altın) karşılığı kadar peşinatla, emeklilik için 3 yılı kalmış bir üyemiz, 5/42 Ortak Birikim'ine girmek istiyorsa Miktar*Ay (5*12=60gr Altın) karşılığı kadar peşinatla girmesi gerekmektedir.

7. Ortak Birikim'den ne zaman ödeme alırım?

Adil Birikim Sisteminde ilk 5 ay üyelerimize ödeme yapılmaz. 6. aydan itibaren üyelerimize ödemeleri sırasıyla yapılmaya başlanır. Sıralama noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenmektedir. Birden fazla Ortak Birikim'e dahil olan üyelerimizden daha önceki katılımında 21. aydan sonraki aylara sırası çıkmış olanlar otomatik olarak ilk 5 kişi arasında yer alırlar. Aynı durumda birden fazla üye varsa katıldığı Ortak Birikim sayısı, üyelik tarihi bilgilerine göre öncelik tanınır. Peşinat yatıran üyelerimiz peşinatı kadar ay daha önce ödeme alırlar. Örneğin, 500/42 Ortak Birikimi'ne dahil olan üyemiz normalde 22. Ayda ödeme alacaksa, 2000TL peşinat yatırması durumunda 18. Ayda ödemesini alabilir.

8. Bilgilerim gizli kalacak mı?

Adil Birikim Sisteminde üyelerimizin bilgileri kesinlikle gizli tutulmakta ve 3. taraflarla hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır. Aynı Ortak Birikim havuzunda olan üyelerimiz birbirlerini sistemin verdiği otomatik kod numarasıyla görmektedirler. Yapılan yorumlarda ismini gösterip göstermemek üyemizin tercihine bırakılmıştır.

! Aklınızdaki soruya cevap bulamadınız mı?

Eğer sorunuza cevap bulamadıysanız buradan bize yazabilirsiniz. Halka ilişkiler temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.